Де вивчати мову?

Де вивчати мову? Ви шукаєте курси іноземних мов? Бажаєте вивчити англійську, німецьку, французьку, італійську, іспанську або польську? Перед Вами важке завдання. Курсів дуже багато. І як розібратися, де краще навчають оволодіння мовою?!

Поставте собі декілька запитань. Чи готовий я дійсно витрачати на це час? Наскільки я серйозний у своїх намірах? Адже можна ходити заради галочки та думати, що однієї присутності досить. Щоб вивчити іноземну мову, навчитися розмовляти нею, потрібно багато працювати, як би банально це не звучало. Пам'ятайте: успіх залежить від Вашого ставлення та праці, яку що ВИ готові закласти, в якій бажаєте формі (розважальній, діловій, розважально-діловій, і т.п.). І ще: одна розвага й закінчується розвагою – смішним безграмотним навпіл-володінням іноземною мовою.

Друге питання. Як знайти найкращі курси англійської або іншої іноземної мови? Питання водночас складне і просте. Складне, тому що курсів безліч, а значить і вибрати серед них найоптимальніші дуже важко. Як вибирати? По-перше, не забувайте довідатися про історію компанії: одноденка це, або курси з великою історією. Останнє говорить про стабільність, досвід і високу кваліфікацію кадрів. Запитуйте про досвід роботи викладачів, що теж важливо. Ідіть на пробне заняття, якщо Ви не довіряєте отриманій інформації. В принципі, успіх багато в чому залежить від Вас, але й викладач, що спрямовує та створює для Вас систему навчання, грає тут велику роль. Дивіться, наскільки викладач вміє навчити Вас вчитися й мислити, застосовуючи іноземну мову.

Дуже часто занадто яскраве й блискуче не має глибини. А в навчанні глибина й системність відіграють важливу роль, навіть якщо не потрібен весь обсяг знань. Під яскравою обкладинкою може приховуватись порожнеча, тому не "ловіться" на занадто модне, дороге й блискуче. Повинна бути "школа" навчання зі своїми традиціями й прагненням до творчості.

Ще одне питання. Скільки чоловік у групі? 6-10 – оптимальний варіант. Коли занадто мало людей у групі, зникає можливість цікавих форм групової роботи. Хоча, що кому подобається. Вчитися індивідуально теж непогано, але це дорожче й звужує форми спілкування.

Чи важливо, який підручник? З одного боку, так. Завжди потрібно користуватися сучасними матеріалами. З іншого боку, професіонали вважають, що якщо ВИ вчитеся під керівництвом досвідченого викладача, то підручник не такий вже і важливий. Головне – сучасні теми й вміння викладача їх препарувати, вибудовувати в канву, що була б навчальною та ефективною. Втім гарний викладач і при поганому підручнику навчить, а поганий і при гарному – ні.

І ще одне цікаве питання. У кого краще навчатися: у викладача-носія мови або не носія? Питання дискусійне. Як сказав відомий англійський граматист Майкл Свон, відповідаючи на подібне запитання: "Я б пішов вчитися до того, у кого краще методика". Існує думка, що викладати вміють всі. Головне знати мову. Але це зовсім не так. Для цього потрібні здібності та вміння. У носія мови є одна перевага – це його рідна мова. Але чи кожен з них зможе методично правильно її подати? У викладача не носія мови теж є свої переваги. Він знає дві різні системи мов та може передбачити ті труднощі, які носій не розуміє, проводити паралелі, вказувати на помилки, які беруть початок у рідній.

Ось поки й все. Приходьте на сайт і читайте далі. Якщо виникли питання або заперечення - пишіть на нашому блозі.