Французька

    Французька мова (фр. francais) — мова французів (офіційна мова Франції), франкомовного населення Бельгії, Швейцарії, Канади, Люксембургу, Монако, (у яких є однією з офіційних). Також французькою мовою користується населення багатьох держав Африки та Карибського басейну (Алжир, Туніс, Кот-д'Івуар, Демократична республіка Конго, Нігер, Сенегал, Гаїті, Вануату, Французька Гвіана і т. д.). Загалом французька є офіційною у 29 країнах.
Належить до індоєвропейської сім'ї мов (романська група). Писемність на основі латинського алфавіту. Третя романська мова за кількістю мовців після іспанської та португальської. У 1999 французька була 11-ю серед найбільш уживаних мов світу, французькою розмовляють приблизно 77 мільйонів людей як рідною (їх називають франкофонами) і 128 мільйонів загалом. Вона є офіційною або адміністративною у різноманітних спільнотах і організаціях (Європейський Союз, ООН). Друга у світі за популярністю вивчення як іноземної мови. Кількість справді здатних спілкуватися французькою мовою — близько 200 мільйонів (відповідно до даних, наведених на сайті Французької академії, яка здійснює регулювання французької мови).
Утворена на території сучасної Франції з романського діалекту, який, своєю чергою, вийшов з латинської мови. Латинський діалект принесли римляни своїми мандрівками у 2-1 столітті до нашої ери. До цього мешканці сучасної Франції розмовляли галльською мовою, однією з різновидів кельтських мов.