Іспанська

 Іспанська (espanol). Це найбільш поширена романська мова, і третя поширена мова в світі. Нею розмовляють 370 мільйонів людей, у країнах, де вона є державною і 32 мільйони у інших країнах (28 мільйонів в США), зараз число носіїв оцінюється в більш ніж 400 мільйонів.

Виникла в Іспанії, звідки пізніше була перенесена іспанськими дослідниками, колоністами, до Західної півкулі та інших частин світу протягом минулих п'яти століть, іспанська мова - одна з п'яти найбільших розмовних мов у світі і одна з шести офіційних робочих мов Організації Об'єднаних Націй, Євросоюзу. Вона одна з найголовніших глобальних мов (разом з англійською і французькою мовами), якою розмовляють на всіх континентах: найбільше в Північній і Південній Америці, Європі, і певних частинах Африки і Азії. Її важливість також виражається в міжнародному поширенні і визнанні іспанської літературної мови, кіно- і телевізійній продукції, і музики.

Іспанська мова - державна мова у 22 країнах: Аргентина, Болівія (поруч з індіанськими мовами кечуа і аймара), Чилі, Колумбія, Коста-Ріка, Куба, Домініканська Республіка, Еквадор, Сальвадор, Екваторіальна Гвінея (поруч з французькою), Гватемала, Гондурас, Мексика, Нікарагуа, Панама, Парагвай (поруч з гуарані), Перу (поруч з кечуа і аймара), Пуерто-Ріко (поруч з англійською), Іспанія (у деяких регіонах поруч з каталонською, галіцийською або баскською), Уругвай, Венесуела, і Західна Сахара (поруч з арабською), Нью-Мексико (США).